Koleksiyonumuza Eklenen Yeni Elektronik Kitaplar

Üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla Bilgi Merkezi kitap koleksiyonu önde gelen yayınevlerinin elektronik kitaplarıyla zenginleşiyor.

Ocak ayında abonelik gerçekleştirdiğimiz yeni yayınevleriyle birlikte,Bilgi Merkezi elektronik kitap sayısı 785.000’e ulaştı.

Koleksiyonumuza eklenen yeni elektronik kitap veritabanlarıyla ilgili bilgiler aşağıda paylaşılmıştır;

 

Cambridge E-books Online:

  • Cambridge University Press tarafından yayınlanan başta siyaset bilimi, hukuk, sahne sanatları, tiyatro, psikoloji, işletme ve yönetim bilimleri, mühendislik, yaşam bilimleri konularında olmak üzere 40.000'in üzerinde e-kitabı içermektedir.

 

Elsevier E-books Focus Collections:

  • Elsevier Yayınevi tarafından yayınlanan başta kimya mühendisliği, bilgisayar bilimleri, mühendislik, materyal bilimi, matematik, fizik ve astronomi, moleküler biyoloji, genetik, kimya, biyokimya, finans, psikoloji, işletme yönetimi konularında olmak üzere 35.000'in üzerinde kitap, monograf, ansiklopedi, ders kitapları ve danışma kaynağını içermektedir.

 

 

Emerald E-books Collections:

  • Emerald Yayınevinin işletme, yönetim, strateji, maliye, finans, ekonomi, pazarlama, insan kaynakları, kamu yönetimi, çevre yönetimi, sosyoloji ve eğitim bilimleri konularındaki 2700 e-kitabını içermektedir.

 

Oxford University Press Ebooks Collections:

  • Oxford University Press tarafından yayınlanan, Oxford Üniversitesi ve dünyanın önde gelen üniversitelerinin ekonomi ve finans, hukuk, psikoloji, sosyoloji, politik bilimler, işletme ve yönetim, biyoloji, matematik, fizik konuları başta olmak üzere 42.000’in üzerinde e-kitabını içermektedir. Oxford Handbooks Online ve Oxford Scholarship Online koleksiyonları altında sunulmaktadır.
  • Erişim için;

Oxford Handbooks Online: https://icproxy.khas.edu.tr/login?url=https://www.oxfordhandbooks.com/

Oxford Scholarship Online: https://icproxy.khas.edu.tr/login?url=https://www.universitypressscholarship.com/

 

Wiley Online Books:

  • Wiley Yayınevi tarafından 2012 ve sonrası yayınlanan işletme, finans, kimya, fizik, mühendislik, sağlık bilimler, insani bilimler, sosyal bilimler ve psikoloji konularında 11.000’in üzerinde e-kitabı içermektedir.