Makale İşlem Ücreti, Anlaşmalar: Sage Journals, Cambridge University Press, American Chemical Society (ACS), Association for Computing Machinery(ACM)

Bilgi Merkezi olarak, yayıncı paydaşlarımızdan SAGE Journals, Cambridge University Press, American Chemical Society (ACS) ve Association for Computing Machinery (ACM) ile yapılan iş birliklerini sizlerle yeniden paylaşmak isteriz.

 

SAGE Journals

İş birliği kapsamında SAGE Choice dergilerinde yayın yapmak isteyen mensuplarımıza, standart makale işlem ücreti (APCs-Article Processing Charge) 2200 GBP yerine, 200 GBP olarak uygulanacaktır. İndirim 31.12.2022 tarihine kadar geçerlidir. Makaleniz yayınlanmak üzere kabul aldıktan sonra, makale ve kurum bilginiz ile birlikte openaccess@sagepub.com adresiyle, işbirliğinin uygulanması için iletişime geçebilirsiniz.

Anlaşma detayları için lütfen tıklayınız.

SAGE Choice kapsamındaki dergi listesi için lütfen tıklayınız.

Cambridge University Press

Cambridge University Press’in “Hybrid” ve “Gold Open Access” olarak tanımlanan dergilerinde Kadir Has Üniversitesi yazarlarından “Read and Publish” anlaşması kapsamında makale işlem ücreti (APCs-Article Processing Charge) alınmayacaktır.

 

Anlaşmanın detayları için lütfen tıklayınız;

https://www.cambridge.org/core/services/open-access-policies/read-and-publish-agreements/oa-agreement-ankos

 

Dergi listesi için lütfen tıklayınız;

https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/journals

 

American Chemical Society (ACS)

ACS dergilerinde sorumlu yazar olarak yapacağınız yayınlar için, “Read + Publish” anlaşması kapsamında makale işlem bedeli (APCs-Article Processing Charge) alınmayacaktır ve makale açık erişim olarak yayınlanacaktır.

Önemli Hususlar:

1) Gönderen sorumlu yazar, Paragon Plus profilindeki açılır bir menü aracılığı ile Üniversitemizi seçerek kurumumuzla ilişkisini belirtmelidir. Gönderen sorumlu yazar, hakem değerlendirme süreci boyunca ACS ile iletişim kuracak kişi olarak tanımlanmalıdır.

2) Gönderen sorumlu yazar, Paragon Plus profilinde Üniversitemiz e-posta adresini kullanmalıdır.

 

Yukarıdaki kriterleri karşılayan yazarlar Nitelikli Yazar (Qualifying Author) olarak değerlendirilecektir. Nitelikli yazar olarak makalenizin kabulü sırasında otomatik olarak açık erişim fon talebi oluşacak ve fon talebinizle ilgili işlem yapıldığında Copyright Clearance Center (CCC)'dan bir bildirim alacaksınız. 

Dergi Yayın Sözleşmesi (Journal Publishing Agreement) tamamlanırken, makalenizin açık erişim sözleşme kapsamında olduğu bilgisi yer almalıdır. Sözleşmede bu bilginin yer almaması veya makalenizin açık erişim yayınlanmasıyla ilgili sorun yaşamanız durumunda bizimle (bilgimerkezi@khas.edu.tr) veya ACS ile OAOps@acs.org iletişime geçebilirsiniz.

Anlaşmanın detayları için lütfen tıklayınız;

https://acsopenscience.org/read-publish-agreements/

Dergi listesine erişmek için lütfen tıklayınız;

https://pubs.acs.org/action/showPublications?pubType=journal&

 

Association for Computing Machinery (ACM)

ACM dergilerinde yapacağınız yayınlar için “Read + Publish” anlaşması kapsamında, makale işlem bedeli (APCs-Article Processing Charge) alınmayacaktır ve makale açık erişim olarak yayınlanacaktır.

 

Anlaşmanın detayları için lütfen tıklayınız;

https://libraries.acm.org/subscriptions-access/acmopen#:~:text=In%20the%20typical%20%22Read%20%2B%20Publish,author%20for%20a%20published%20work.

 

Anlaşma kapsamındaki yayın türü ve listeleri için lütfen tıklayınız;

https://libraries.acm.org/subscriptions-access/publications-eligible-for-oa