Üyelik ve Hizmetlerden Yararlanma

Kadir Has Üniversitesi Mezunları, Bilgi Merkezi’nin sunduğu hizmet ve olanaklardan "Mezun Üyeliği" kapsamında Kampüse gelerek yerinde yararlanabilir.

Danışma – Bilgilendirme - Oryantasyon

Kadir Has Üniversitesi Mezunları, Bilgi Merkezi’nin sunduğu hizmet ve olanaklarla ilgili bilgi ihtiyaçları için planlanan eğitim ve oryantasyonlara katılabilir.

Ödünç Alma

Mezunlar, Bilgi Merkezi basılı ve elektronik koleksiyonlarında bulunan kaynaklardan kampüse gelerek yerinde yararlanabilir.

HASMED Üyesi mezunlar aşağıda belirtilen sayı ve sürelerde ödünç alma hizmetinden yararlanabilir:

Koleksiyon Adet Ödünç Süresi Süre Uzatma
Kitap 5 30 gün Bir kez
DVD 5 7 gün Bir kez
Süreli Yayın 5 7 gün Bir kez
  • HASMED Üyesi mezunlar, ödünç ve iade işlemlerini kampüse gelerek gerçekleştirebilecekleri gibi, talep etmeleri durumunda kaynaklar adreslerine ücreti alıcı kargoyla gönderilebilir.
  • Geciken ve geç iade edilen her bir bilgi kaynağı için 1 TL/gün gecikme bedeli alınır. Hesabında gecikmiş kaynak bulunanların yeni ödünç talepleri bekletilir.
  • Rezerv (ders) koleksiyonda bulunan kaynakları ödünç alamazlar.

  Yayın Sağlama-Satın Alma

  HASMED Üyesi mezunlar Bilgi Merkezi koleksiyonları için satın alma önerisinde bulunabilir. Bilgi Merkezi önerileri Koleksiyon Geliştirme Politikası kapsamında değerlendirir ve istek sahibini bilgilendirir.

  Kütüphanelerarası Ödünç ve Belge Sağlama

  Mezunlar Kütüphanelerarası Ödünç ve Belge Sağlama Hizmetinden yararlanamaz.

  Çoğaltma-Fotokopi

  Telif haklarının izin verdiği ölçüde ücretini ödeyerek çoğaltma hizmetinden yararlanabilirler. Bu konudaki detaylarla ilgili HASCOPY ile iletişim kurulabilir.

  Elektronik Kaynaklara Erişim

  Tüm mezunlarımız, Bilgi Merkezi'nin abone olduğu elektronik kaynaklara/veritabanlarına lisans anlaşmaları gereği yalnızca kampüs içerisinden erişim sağlayabilmektedirler.

  Akademik arama motoru Ebsco Discovery Service HASMED Üyesi mezunlarımızın erişimine açıktır. HASMED Üyesi mezunlarımız, ana sayfada yer alan "Misafir Arama" sekmesinden aramalarını yapabilir. İhtiyaç duydukları kaynakları bildirmeleri halinde, lisans anlaşmalarının izin verdiği ölçüde ayda 10 bilgi kaynağı talepleri karşılanır.

  HASMED Üyelik Formu için tıklayınız.